Enon koiranäyttely 5.3.2016

NÄYTTELYN PARAS      Saija Juutilainen

 

  1. LABRADORINNOUTAJA

534 Tealway Park Avenue om. Minna Mannikainen Kuopio

  1. SUOMENPYSTYKORVA

321 Poksamon Martta om. Heikki Karppinen & Salla Pääkkönen Kuhmo

 

RYHMÄKILPAILUT                

       

   RYHMÄ 5            Esko Nummijärvi

 

  1. SUOMENPYSTYKORVA

321 Poksamon Martta om. Heikki Karppinen & Salla Pääkkönen Kuhmo

  1. HARMAA NORJANHIRVIKOIRA

226 Uramon Salon Milo om. Antti Nuutinen Pankakoski

  1. LAPINPOROKOIRA

121 Tinttaraisen Ollivander om. Mari Lackman Lieksa

  1. POMERANIAN

50 Pipperoo Catch Me If You Can om. Nanna Peltola & Soile Tuuli Helsinki

 

RYHMÄ 7/8       Jetta Tschokkinen

 

  1. LABRADORINNOUTAJA

534 Tealway Park Avenue om. Minna Mannikainen Kuopio

  1. WALESINSPRINGERSPANIELI

410 Buumin Escape Plan om. Jatta Piirainen Kuopio

  1. SILEÄKARVAINENNOUTAJA

609 Harvahampaan Icke Så Fort om. Tiina Lukkarinen Lieksa

  1. ENGLANNINSPRINGERSPANIELI

445 Ocean Pitfal I Fhin om. Suvi Lindholm Kotka

 

PARAS VETERAANI            Saija Juutilainen

 

  1. SIPERIANHUSKY

115 Bedarra V I Warshawski om. Niina Virkkunen Iisalmi

  1. WALESINSPRINGERSPANIELI

413 Eirian Antaios om. Mika Sormunen Kurkimäki

  1. SAMOJEDINKOIRA

103 White Smile Onnen Opaali om. Heli Asikainen & Tuula Asikainen Joensuu

  1. ENGLANNINSETTERI

375 Prerianwithita om. Jaana Moilanen & Kari Moilanen Toivala

 

PARAS KASVATTAJARYHMÄ             Tuula Savolainen

 

  1. SUOMENLAPINKOIRA

1003 kennel Staalon om. Anne Huttunen Nilsiä

 

  1. SILEÄKARVAINENNOUTAJA

1012 kennel Buumin  om. Henna Tuononen Joensuu

 

ENO 5.3.2016 TULOKSET

 

RYHMÄ 5

 

AKITA

ROP 263 Sorano Seishin No Abarai Go om. Leila Pappinen Roukalahti

SERT uros 263 Sorano Seishin No Abarai Go om. Leila Pappinen Roukalahti

 

ALASKANMALAMUUTTI

ROPpentu 83 Bearvvis Nuna Naglipok om. Petra Pulkkanen & Jonne Hakkarainen Järvenpää

 

BASENJI

ROP  1 Kimwitu’s Escamillo om. Hanna-Leena Kyttä & Janne Kyttä & Tuija Kuittinen Kurkimäki

VSP  4 Motion Of Life Wild Africa om. Niina Virkkunen & Hanna-Leena Kyttä & Ari Ruotsalainen Iisalmi

SERT uros  1 Kimwitu’s Escamillo om. Hanna-Leena Kyttä & Janne Kyttä & Tuija Kuittinen Kurkimäki

SERT narttu Motion Of Life Wild Africa om. Niina Virkkunen & Hanna-Leena Kyttä & Ari Ruotsalainen Iisalmi

 

CHOW CHOW

ROP  6 Nallelaakson Jörö om. Marjo Wenho & Jussi Hirvonen 70100 Kuopio

 

CIRNECO DELL´ETNA

ROP 271 Marisla’s Constazia om. Marjo Blomberg Lammasaho

SERT narttu 271 Marisla’s Constazia om. Marjo Blomberg Lammasaho

 

EURASIER

ROP 40 Lumikedon Enkelinkello om. Saana Honkimaa Kuopio

VSP 41 Fabulous Dantas Alpha Yu-Na om. Anne Soininen Savonlinna

SERT uros 40 Lumikedon Enkelinkello om. Saana Honkimaa Kuopio

 

GROSSPITZ, VALKOINEN

ROP 43 Simeon Vom Berg Sonnenhof om. Pirjo Asikainen Kuopio

ROPvet 43 Simeon Vom Berg Sonnenhof om. Pirjo Asikainen Kuopio

 

HARMAA NORJANHIRVIKOIRA

ROP 226 Uramon Salon Milo om. Antti Nuutinen Pankakoski

VSP 244 Heinämäen Oona om. Mirja Oinonen Hattuvaara

ROPkasv 1014 om. Anna-Maria & Aarne & Irma Penttinen Uimaharju

SERT uros 226 Uramon Salon Milo om. Antti Nuutinen Pankakoski

SERT narttu 244 Heinämäen Oona om. Mirja Oinonen Hattuvaara

 

IBIZANPODENCO, LYHYTKARVAINEN

ROP 44 Cazaion Chaneth om. Sanna Ruotsalainen & Antti Ruotsalainen & Outi Partiainen Jakokoski

SERT narttu 44 Cazaion Chaneth om. Sanna Ruotsalainen & Antti Ruotsalainen & Outi Partiainen Jakokoski

 

ISLANNINLAMMASKOIRA

ROP 80 Punapihlajan Toti om. Hannu ja Lea Gavrilov Joensuu

ROPvet 81 Tunturiketun Nonni Falhofnir om. Anni Liukkonen Savonlinna

SERT uros 80 Punapihlajan Toti om. Hannu ja Lea Gavrilov Joensuu

 

ITÄSIPERAINLAIKA

ROP  282 Riistavietin Daisy om. Jorma Purmonen Pankakoski

VSP 275 Helkalan Mizzyn Peku om. Ari Niskanen Heinävaara

SERT uros 275 Helkalan Mizzyn Peku om. Ari Niskanen Heinävaara

SERT narttu 282 Riistavietin Daisy om. Jorma Purmonen Pankakoski

 

JAPANINPYSTYKORVA

ROP 57 Twinibon`s Zilver Bijou om. Mirja Kokkonen Kuopio

VSP  55 Shiromuku No Boku om. Eija Kuosmanen Juuka

ROPvet 58 Noblewhite Charmaine Rose om. Mirja Kokkonen Kuopio

SERT uros 55 Shiromuku No Boku om. Eija Kuosmanen Juuka

SERT narttu 57 Twinibon`s Zilver Bijou om. Mirja Kokkonen Kuopio

 

JÄMTLANNINPYSTYKORVA

ROP 197 Lameron Eetu om. Tanja Pöyhönen Kylänlahti

VSP 211 Yliksen Ani om. Tanja Pöyhönen & Mika Pöyhönen Kylänlahti

ROPpentu 173 Koitajoen Emma om. Katjaana Palviainen & Arto Palviainen & Sari & Hannu Maksimainen Heinävaara

SERT uros 178 Tunturijärven Ego om. Antti Nevalainen Lapinlahti

SERT narttu 211 Yliksen Ani om. Tanja Pöyhönen & Mika Pöyhönen Kylänlahti

 

KARJALANKARHUKOIRA

ROP 300 Ullosalon Alma om. Erkki  Hassinen O

VSP 294 Ojan Jytky om. Jarmo Mäkitalo Leppävirta

SERT uros 294 Ojan Jytky om. Jarmo Mäkitalo Leppävirta

SERT narttu 300 Ullosalon Alma om. Erkki  Hassinen O

 

KLEIN SPITZ, MUSTA/RUSKEA

ROP 32 Pienenpolun Black Freya om. Kirsi Lappalainen Lievestuore

SERT narttu 32 Pienenpolun Black Freya om. Kirsi Lappalainen Lievestuore

 

KLEINSPITZ, MUUN VÄRISET

ROP 34 Ticapon Yours To Find om. Tarja Muikku Vantaa

VSP 36 Mustaojan Fur Elise om. Mia Sallinen Heinävaara

ROPpentu 33 Pienenpolun Lady Hilma om. Mia Sallinen Heinävaara

SERT narttu 36 Mustaojan Fur Elise om. Mia Sallinen Heinävaara

 

LAPINPOROKOIRA

ROP 121 Tinttaraisen Ollivander om. Mari Lackman Lieksa

VSP 131 Kuurakuonon Pihkasaga om. Mari Lackman Lieksa

ROPvet 123 Aikamerkin Pippuri om. Liisa Laitinen Vuorela

SERT uros 117 Lumiturpa Sukkela om. Emma Laitinen Suonenjoki

SERT narttu 127 Mintline’s Love Cherry om. Riikka Palmula & Heini Luomanmäki Peipohja

 

 

LÄNSIGÖÖTANMAANPYSTYKORVA

ROP 76 Jorsakin Meira om. Sari Pitkänen & Jorma Pitkänen & Ilona Hirvi Liperi

VSP 73 Tulikäpälän Häkäliekki om. Tiina Ruokolainen Joensuu

SERT uros 73 Tulikäpälän Häkäliekki om. Tiina Ruokolainen Joensuu

 

LÄNSISIPERIANLAIKA

ROP 170 Igor om. Jarmo Ruokolainen Lieksa

VSP 171 Akka om. Tarja Homanen & Rauno Homanen Harinjärvi

SERT uros 170 Igor om. Jarmo Ruokolainen Lieksa

SERT narttu 171 Akka om. Tarja Homanen & Rauno Homanen Harinjärvi

 

MITTELSPITZ, MUSTA/RUSKEA

ROP 9 Blackbagheera’s Backwoodsman Benny om. Tanja Luiro-Juntunen & Anitta Tauriainen Paltamo

VSP 11 Blackbagheera’s Xereswein Fur Dich om. Tanja Luiro-Juntunen Paltamo

SERT uros 9 Blackbagheera’s Backwoodsman Benny om. Tanja Luiro-Juntunen & Anitta Tauriainen Paltamo

 

MITTELSPITZ, MUUN VÄRISET

ROP 25 Black Caesar’s Cassandra om. Mariella Siintovaara Ummeljoki

VSP 17 Black Caesar’s Action Man om. Mariella Siintovaara Ummeljoki

ROPvet 25 Black Caesar’s Cassandra om. Mariella Siintovaara Ummeljoki

VSPvet 17 Black Caesar’s Action Man om. Mariella Siintovaara Ummeljoki

SERT uros 14 Mahti Vahdin Esteban om. Hannele Haataja Otanmäki

SERT narttu 24 Käpylä Onerva om. Riitta Kinnunen Kuhmo

 

MITTELSPITZ, VALKOINEN

ROP 27 Snowfever Van Het Bearehöfke om. Leena Hartikainen & Stina Hakala & Tarja Tastula Kerimäki

VSP 28 Hello Kitty Am Jungferbach om. Stina Hakala Hauho

ROPpentu 26 Elissa Z Kamajky om. Stina Hakala Hauho

SERT uros 27 Snowfever Van Het Bearehöfke om. Leena Hartikainen & Stina Hakala & Tarja Tastula Kerimäki

SERT narttu 28 Hello Kitty Am Jungferbach om. Stina Hakala Hauho

 

POHJANPYSTYKORVA

ROP 212 Yavanna`s Onnenpoika om. Matti Pyykkö Jakokoski

VSP 221 Big Bugbear’s Estelle om. Jenni Partanen Hammaslahti

SERT uros 212 Yavanna`s Onnenpoika om. Matti Pyykkö Jakokoski

SERT narttu 221 Big Bugbear’s Estelle om. Jenni Partanen Hammaslahti

 

POMERANIAN

ROP 50 Pipperoo Catch Me If You Can om. Nanna Peltola & Soile Tuuli Helsinki

VSP 48 Tiny Life Loadstar om. Oxana Iachtchenko Iisalmi

SERT uros 48 Tiny Life Loadstar om. Oxana Iachtchenko Iisalmi

 

PORTUGALINPODENGO, SILEÄKARVAINEN, KESKIKOKOINEN

ROP 51 Cerejan Olivais om. Lilli Wastimo Mätäsvaara

 

 

PORTUGALINPODENGO, SILEÄKARVAINEN, PIENI

ROP 52 Dixon Lucky Amira om. Lilli Wastimo & Hanna-Leena Kujala 81850 Mätäsvaara

 

RUOTSINLAPINKOIRA

ROP 172 Snow Team’s Lh Miehta om. Kirsi Auvinen Västinniemi

SERT narttu 172 Snow Team’s Lh Miehta om. Kirsi Auvinen Västinniemi

 

SAKSANPYSTYKORVA, KEESHOND/WOLFSPITZ

ROP Cinereus Tamtam Tamisha om. Helena Kolehmainen & Tapani Kolehmainen & Emmi Viljakainen   Hirvilahti

VSP  59 Finriikan Oh How Amazing om. Teija-Leena Kokkonen   Kuopio

SERT uros 59 Finriikan Oh How Amazing om. Teija-Leena Kokkonen Kuopio

SERT narttu 61 Finriikan Oh She Glows om. Arja Timonen Pöljä

 

SAMOJEDINKOIRA

ROP  94 Winter Day’s Can’t Let Go om. Jaana Tolonen & Kari Tolonen & Johanna Tolonen Iisalmi

VSP 103 White Smile Onnen Opaali om. Heli Asikainen & Tuula Asikainen Joensuu

ROPpentu  90 Snowbody New Boy In Town om. Elina Turpeinen Joensuu

ROPvet 103 White Smile Onnen Opaali om. Heli Asikainen & Tuula Asikainen Joensuu

SERT narttu 97 Otimis Black Eyed Pea om. Salla Ahtola Lappeenranta

 

SHIBA

ROP 68 Bengoshi Swobodne Zycie om. Pirjo Appelgren & Leene Torri Kuhmo

VSP 69 Tolkan Connection Of Love om. Pirjo Appelgren & Annika Heikkinen Kuhmo

SERTnarttu Tolkan Connection Of Love om. Pirjo Appelgren & Annika Heikkinen Kuhmo

 

SIPERIANHUSKY

ROP 115 Bedarra V I Warshawski om. Niina Virkkunen Iisalmi

ROPvet 115 Bedarra V I Warshawski om. Niina Virkkunen Iisalmi

SERT narttu 108 Black Happies Starlight om. Rita Kolehmainen Kajaani

 

SUOMENLAPINKOIRA

ROP 145 Dagolas Naavaparta om. Meiju Ronkainen Pajulahti

VSP 168 Staalon Fata Morgana om. Annikki Pentikäinen Nilsiä

ROPpentu 133 Staalon Maalaisunelma om. Anne Huttunen & Huttunen Nilsiä

ROPvet 151 Fihtolas Överallt om. Eija Kuittinen Joensuu

ROPkasv 1003 kennel Staalon om. Anne Huttunen Nilsiä

SERT uros 134 Staalon Lätkäjätkä om. Meiju Ronkainen Pajulahti

SERT narttu 161 Tilkkuturkin Fancy om. Anna-Maija Kuisma Maavesi

 

SUOMENPYSTYKORVA

ROP 321 Poksamon Martta om. Heikki Karppinen & Salla Pääkkönen Kuhmo

VSP 318 Koppelokankaan Rico om. Juhani Hurskainen Ilomantsi

ROPpentu

SERT uros 310 Uppflogets Alpi om. Juha Möttönen Iisalmi

SERT narttu 321 Poksamon Martta om. Heikki Karppinen & Salla Pääkkönen Kuhmo

 

VALKOINEN RUOTSINHIRVIKOIRA

ROP 332 Tassuntaikaa Mörri om. Raija Markkula & Tero Markkula Huutjärvi

VSP 335 Rullikan Ad Minttu om. Markku Savolainen Luikonlahti

ROPvet 335 Rullikan Ad Minttu om. Markku Savolainen Luikonlahti

SERT uros 332 Tassuntaikaa Mörri om. Raija Markkula & Tero Markkula Huutjärvi

 

VOLPINO ITALIANO

ROP 54 Cessbell Casimir om. Miia Pitkänen Kontiolahti

SERT uros 53 Kotilan Hattivatti Seitsemän om. Eija Romakkaniemi Kontiolahti

 

RYHMÄ 7

BRETONI

ROP 367 Brejalin Buri om. Katja Vidgren Iisalmi

VSP 369 Snow Grouse’s Spring Sun om. Nicola Kokkonen Lehmo

SERT uros 367 Brejalin Buri om. Katja Vidgren Iisalmi

SERT narttu 369 Snow Grouse’s Spring Sun om. Nicola Kokkonen Lehmo

 

ENGLANNINSETTERI

ROP 375 Prerianwithita om. Jaana Moilanen & Kari Moilanen Toivala

VSP 372 Itikkakorven Kuuseenkurkottaja om. Eeva Lipponen Valtimo

ROPvet 375 Prerianwithita om. Jaana Moilanen & Kari Moilanen Toivala

 

GORDONINSETTERI

ROP 366 Moonset Evening Star om. Piia Lind Iisalmi

ROPvet 366 Moonset Evening Star om. Piia Lind Iisalmi

 

LYHYTKARVAINEN SAKSANSEISOJA

ROP 379 Jakkilan Kalle Kustaa om. Tanja Heikkonen Pulkkila

VSP 384 Haltijapuiston Kerttu om. Anna Aminoff Iisalmi

SERT uros 379 Jakkilan Kalle Kustaa om. Tanja Heikkonen Pulkkila

SERT narttu 384 Haltijapuiston Kerttu om. Anna Aminoff Iisalmi

 

PIENIMUNSTERINSEISOJA

ROP 389 Onni-Hermanni om. Heikki Ovaskainen Juankoski

SERT uros 389 Onni-Hermanni om. Heikki Ovaskainen Juankoski

 

PUNAINEN IRLANNINSETTERI

ROP 358 Gorgeous Red Northern Snow om. Henna & Mika Kuosmanen Nieminen

VSP 356 Redword Diamond Rush om. Päivi Pienmäki Kuopio

ROPpentu 350 Glow’s All For Nothin om. Meiju Moilanen Kajaani

ROPvet 364 Gorgeous Red Jungle Bell om. Henna & Mika Kuosmanen Nieminen

SERT uros U AVO 356 Redword Diamond Rush om. Päivi Pienmäki Kuopio

SERT narttu 358 Gorgeous Red Northern Snow om. Henna & Mika Kuosmanen Nieminen

 

STABYHOUN

ROP 392 Frisian Gem Eulalias Willemette om. Elina Sivonen Joensuu

SERT narttu 392 Frisian Gem Eulalias Willemette om. Elina Sivonen Joensuu

 

 

 

 

RYHMÄ 8

 

AMERIKANCOCKERSPANIELI

ROP 401 Fabelsfee Who’s Your Daddy om. Tanja Elo Ylämylly

SERT narttu 401 Fabelsfee Who’s Your Daddy om. Tanja Elo Ylämylly

ROPpentu 397 Fabelsfee Dressed For Success om. Tanja Elo Ylämylly

 

BARBET

ROP 655 Nuutuksen Dee om. Sari Kinnunen Lehmo

VSP 654 Jamie Du Soleil Du Ventoux om. Katri Makkonen & Jouni Matilainen Tuusniemi

SERT uros 654 Jamie Du Soleil Du Ventoux om. Katri Makkonen & Jouni Matilainen Tuusniemi

SERT narttu 655 Nuutuksen Dee om. Sari Kinnunen Lehmo

 

COCKERSPANIELI

ROP 460 Allway’s Shorts On Fire om. Johanna Ryynänen Kelvä

VSP 472 Northworth Crash Test om. Jaana Räisänen Kuopio

ROPpentu 456 Two Pine´s Pavarotti om. Sanna Manninen Joensuu

VSPpentu 457 Two Pines Pony Express om. Helena Ilves Taavetti

SERT uros 460 Allway’s Shorts On Fire om. Johanna Ryynänen Kelvä

SERT narttu 475 Isbahan`s Choco Caramel om. Virpi Montonen & Aila Kärki Kuvansi

 

ENGLANNINSPRINGERSPANIELI

ROP 445 Ocean Pitfal I Fhin om. Suvi Lindholm Kotka

VSP 424 Nostradamus Hebanowa Sfora om. Suvi Lindholm Kotka

ROPvet 433 Trimere Thrill Seeker om. Helena Ilves Taavetti

SERT uros 424 Nostradamus Hebanowa Sfora om. Suvi Lindholm Kotka

SERT narttu 443 Wildomar’s Nefertiti’s Jewel om. Piia Lind Iisalmi

 

ESPANJANVESIKOIRA

ROP 557 April Design Am I Too Flirty om. Elina Pitkänen & Anni-Mari Nuutinen & Hanne Sillanpää Parkumäki

VSP 540 Caraydan Orfeo om. Tarja Yli-Tuomi Kuopio

ROPvet 564 Zorrazo Pantera om. Elina Pitkänen & Anni-Mari Nuutinen Parkumäki

ROPkasv 1011 kennel Sano Bolero  om. Leena Pääkkönen Lieksa

SERT uros 540 Caraydan Orfeo om. Tarja Yli-Tuomi Kuopio

SERT narttu 557 April Design Am I Too Flirty om. Elina Pitkänen & Anni-Mari Nuutinen & Hanne Sillanpää Parkumäki

 

FIELDSPANIELI

ROP 402 Didilcom’s Hen Ri Na Cruinne om. Henriikka Kerman & Jaana Kerman Kajaani

VSP 405 Princes Ariel For Fortune-Favoured om. Jaana Kemppainen Kajaani

SERT uros 402 Didilcom’s Hen Ri Na Cruinne om. Henriikka Kerman & Jaana Kerman Kajaani

 

KIHARAKARVAINENNOUTAJA

ROP 565 Vimpulan Theodulos om. Arvo Rytkönen Iisalmi

SERT uros 565 Vimpulan Theodulos om. Arvo Rytkönen Iisalmi

 

 

KOOIKERHONDJE

ROP 448 Callitris Girello Erminia om. Henna Palmunen & Jaani Mustonen Joensuu

VSP 453 Cavalriina  ’s Adora Antonina om. Tiina Rajala-Huusko Jormua

ROPvet 448 Callitris Girello Erminia om. Henna Palmunen & Jaani Mustonen Joensuu

SERT narttu 451 Mendikan Binja Bonita om. Henna Palmunen & Mari Suhonen Joensuu

 

KULTAINENNOUTAJA

ROP 581 Thanks Again Charlie Brown om. Hanna Eskelinen Iisalmi

VSP 593 Coolmaster Brilliant Beatrice om. Veijo Tirkkonen & Jenna Tirkkonen Juankoski

ROPvet 584 Greenhill  ’s Lucky Charm om. Mervi Ruutikainen Haapajärvi

SERT uros 582 Viiksi-Vallun Feniks om. Anniina Ikonen Kuopio

SERT narttu 593 Coolmaster Brilliant Beatrice om. Veijo Tirkkonen & Jenna Tirkkonen Juankoski

 

LABRADORINNOUTAJA

ROP 534 Tealway Park Avenue om. Minna Mannikainen Kuopio

VSP 484 Neptune`s Legacy Magnus Ver Magnusson om. Kirsi Luokkanen Hernejärvi

ROPpentu 478 Mocnys Mz Hyde om. Tiina-Loviisa Rönkkö Iisalmi

ROPvet 500 Tawastway’s Join To Foxtrot om. Heli Lundnius Savonlinna

VSPvet 535 Halolan Tyrmäystippa om. Tiina Tikkanen Niittylahti

ROPkasv 1009 kennel Neptune’s Legacy om. Minna Mannikainen Kuopio

SERT uros 484 Neptune`s Legacy Magnus Ver Magnusson om. Kirsi Luokkanen Hernejärvi

SERT narttu 530 Neptune’s Legacy Ice Princess om. Kati Ryhänen & Minna Mannikainen Uimaharju

 

LAGOTTO ROMAGNOLO

ROP 635 Solipse Dante Di Coco om. Kaisa Terhosalo Jyskä

VSP 639 Hopeanuolen Hula Hyrrä om. Hanna Kuikka Joensuu

ROPpentu 629 Judhill’s Jacopetti om. Ossi Närvänen & Kasvattaja Helsinki

VSPpentu 630 Scacchiera om. Pirjo Savolainen & Siiri Savolainen Joensuu

ROPvet 637 Foogel Pittoresco om. Toini Neuvonen Kuopio

SERT uros 635 Solipse Dante Di Coco om. Kaisa Terhosalo Jyskä

SERT narttu 639 Hopeanuolen Hula Hyrrä om. Hanna Kuikka Joensuu

 

NOVASCOTIANNOUTAJA

ROP 648 Decoymans Piper Deep Secret om. Pia Takkunen Hammaslahti

VSP 651 Middle Island´s Cheery Combo om. Eija Saimanen Lappeenranta

ROPpentu 644 Reddish Dream’s The Last Son om. Helena Komulainen Sonkajärvi

ROPvet 648 Decoymans Piper Deep Secret om. Pia Takkunen Hammaslahti

SERT narttu 651 Middle Island´s Cheery Combo om. Eija Saimanen Lappeenranta

 

SILEÄKARVAINENNOUTAJA

ROP 609 Harvahampaan Icke Så Fort om. Tiina Lukkarinen Lieksa

VSP 619 Harvahampaan Keep The Feeling om. Susanna Leppänen Kulho

ROPpentu 599 Celtair Soulmate om. Henrietta Kuronen Ukkola

ROPvet 627 Buumin Firefox om. Henna Tuononen & Sari Kipinä & Mika Kipinä Joensuu

VSPvet 611 Buumin Fuel For Fire om. Henna Tuononen & Raisa Hartikainen & Vesa Puhakka Joensuu

ROPkasv  1012 kennel Buumin  om. Henna Tuononen Joensuu

SERT uros 604 Almanza Get Into The Game om. Auli Kuronen Uimaharju

SERT narttu 619 Harvahampaan Keep The Feeling om. Susanna Leppänen Kulho

 

WALESINSPRINGERSPANIELI

ROP 410 Buumin Escape Plan om. Jatta Piirainen Kuopio

VSP 422 Didilcom’s Hen An Aisling Gheal om. Elina Pöllänen & Antti Kerman Nakertaja

ROPvet 413 Eirian Antaios om. Mika Sormunen Kurkimäki

ROPkasv 1007 kennel Buumin  om. Marjut Pöllänen Kaatamo

SERT uros 410 Buumin Escape Plan om. Jatta Piirainen Kuopio

SERT narttu 420 Buumin Don’t Kiss Frogs om. Marjut Pöllänen Kaatamo